Chronimy Twoje dane, więcęj szczegółów TUTAJ
 
Portal wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Są one wykorzystywane w celu zapewnienia poprawnego działania serwisu. W każdej chwili możesz dokonać zmiany ustawień dot. przechowywania plików cookies w Twojej przeglądarce. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przechowywanie plików coockies na Twoim komputerze.
x
Dziś jest: czwartek, 02-07-2020
01.01.2014
Bezpieczeństwa i porządku na terenie Gminy Skąpe strzegą:
 
 
Sierżant Krzysztof Gołuch
telefon kontaktowy: 519 534 538


rejon: Skąpe, Radoszyn, Cibórz, Międzylesie, Podła Góra, Darnawa, Niekarzyn, Pałck, Przetocznica, Cząbry, Kaliszkowice
 
 
Sierżant Michał Suzanowicz
telefon kontaktowy: 519 534 544
 
rejon: Ołobok, Niesulice, Kalinowo, Łąkie, Błonie, Węgrzynice, Rokitnica, Zawisze, Złoty Potok
00.00.0000
W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych przedstawicieli naszej społeczności Gmina Skąpe zakupiła znaczki odblaskowe, które trafią do wszystkich uczniów i przedszkolaków z terenu naszej gminy. Panująca obecnie pora roku i związane z nią określone warunki pogodowe wymuszają konieczność zwiększeniu widoczności dzieci w ich drodze do i ze szkoły lub przedszkola, co jest o tyle istotne, iż większość z nich do swych placówek szkolnych uczęszcza piechotą. Wręczeniu odblasków każdorazowo towarzyszy pogadanka na temat zasad zachowania przez maluchy bezpieczeństwa zarówno w warunkach domowych, jak i podczas zabawy na dworze czy w szkole. Akcja prowadzona wspólnie z dzielnicowymi, panem Mirosławem Chmielewskim i Pawłem Radziewiczem, ma na celu wyczulenie maluchów na zagrożenia czyhające na nie w otaczającym ich świecie. Do tej pory akcję udało się przeprowadzić w Szkole Podstawowej w Ołoboku, Węgrzynicach i Niekarzynie oraz w przedszkolach w Radoszynie i Ołoboku. Na odblaski czekają jeszcze dzieci z placówek oświatowych w Międzylesiu i Ciborzu. Wręczenie im odblasków planowane jest na 6 grudnia w Szkole Podstawowej w Międzylesiu oraz 12 grudnia w przedszkolu w Ciborzu.
czytaj dalej »
00.00.0000
Gmina Skąpe już po raz drugi przyłączyła się do akcji Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie „Bądź widoczny”. Akcja ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa użytkowników dróg, szczególnie pieszych i rowerzystów poprzez wyposażenie ich w elementy odblaskowe. W sezonie krótkiego dnia czyli okresie jesienno-zimowym osoby te narażone są na potrącenia przez samochody. Dotyczy to szczególnie najmłodszych w drodze do i ze szkoły oraz osób dojeżdżających do pracy. Często rowerzyści i piesi nie zdają sobie sprawy z zagrożenia jakie stwarzają na drodze po zmroku przez brak elementów odblaskowych oraz beztroskie poruszanie się wzdłuż krawędzi jezdni nie ustępując z drogi nadjeżdżającym pojazdom. Gmina Skąpe zakupiła na potrzeby Rewiru dzielnicowych w Skąpem kamizelki ostrzegawcze, które będą rozdawane pieszym i rowerzystom zagrażającym bezpieczeństwu na drodze. Mamy nadzieję, że nasze wspólne działania przyczynią się do poprawy stanu bezpieczeństwa na drogach Gminy Skąpe, a w szczególności do zmniejszenia ilości zdarzeń drogowych.
00.00.0000
Nowy radiowóz Rewiru dzielnicowych w Skąpem
Fot. Patrycja Radajewska
 
Gmina Skąpe dofinansowała w kwocie 25 tys. zł zakup nowego radiowozu dla Rewiru dzielnicowych w Skąpem. Dotychczas policjanci patrolowali naszą gminę samochodem marki Polonez, którego stan techniczny pozostawiał wiele do życzenia. Od września nasi policjanci w nowym radiowozie marki Skoda czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców gminy i turystów wypoczywających na tym terenie.
00.00.0000
Akcja „Bądź widoczny” ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa użytkowników dróg, szczególnie pieszych i rowerzystów poprzez wyposażenie ich w opaski odblaskowe. W sezonie krótkiego dnia czyli okresie jesienno-zimowym osoby te narażone są na potrącenia przez samochody. Dotyczy to szczególnie najmłodszych w drodze do i ze szkoły oraz osób dojeżdżających do pracy. Często rowerzyści i piesi nie zdają sobie sprawy z zagrożenia jakie stwarzają na drodze po zmroku przez brak elementów odblaskowych oraz beztroskie poruszanie się wzdłuż krawędzi jezdni nie ustępując z drogi nadjeżdżającym pojazdom. Gmina Skąpe zakupiła na potrzeby Rewiru II dzielnicowych w Skąpem opaski odblaskowe, które będą rozdawane pieszym i rowerzystom zagrażającym bezpieczeństwu na drodze. Mamy nadzieję, że wspólne działania Policji oraz gmin przyczynią się do poprawy stanu bezpieczeństwa na drogach, a w szczególności do zmniejszenia ilości zdarzeń drogowych.

W akcję, oprócz Gminy Skąpe, włączyły się również gminy Lubrza, Łagów, Szczaniec i Zbąszynek, które dla swoich rewirów dzielnicowych zakupiły opaski odblaskowe.


Urząd Gminy Skąpe
66-213 Skąpe 65

   
tel.:
68 341 92 12
68 341 92 13
68 341 92 27
   
faks:
68 341 91 80
   
e-mail:
   
Biuletyn Informacji Publicznej
 • COVID
 • ASF
 • Ptasia Grypa
 • Multimedialny Plan Gminy
 • Panorama gminy
 • Formularz kontaktowy
 • RSS
 • Galeria zdjęć
 • e-Kartki
 • Dotacje - Przewodnik
 • Księga gości
 • Księga gości
Odwiedziło nas
1 717 721 gości
Na stronie znajduje się
9 gości