Chronimy Twoje dane, więcęj szczegółów TUTAJ
 
Portal wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Są one wykorzystywane w celu zapewnienia poprawnego działania serwisu. W każdej chwili możesz dokonać zmiany ustawień dot. przechowywania plików cookies w Twojej przeglądarce. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przechowywanie plików coockies na Twoim komputerze.
x
Dziś jest: piątek, 21-02-2020

Plastyczki

00.00.0000
 
Na początku września br. SKOK Stefczyka wraz z TUW SKOK i SKOK Family Tours ogłosił konkurs literacko-plastyczno-fotograficzny„Wakacje mojej rodziny” skierowany do uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej oraz do uczniów gimnazjum. Warunkiem udział w konkursie było wypełnienie formularza zgłoszeniowego oraz nadesłanie do centrali SKOK Stefczyka pracę literacką w formie opowiadania, dziennika lub pamiętnika zilustrowaną rysunkiem lub fotografią. Tematem prac konkursowych miały być przeżycia i wspomnienia z wakacji.
W konkursie można było wygrać kamerę cyfrową lub aparat cyfrowy albo pojechać na zimowisko narciarskie. Ponadto szkoły, których uczniowie zwyciężyli w konkursie otrzymywały zestaw kina domowego.
Do Centrali SKOK Stefczyka wpłynęło prawie 2 000 prac konkursowych ze szkół z całej Polski. 24 listopada br. zebrało się jury w składzie: Józef Golec (Przewodniczący Komisji Kultury) – Przewodniczący jury, Roman
 Sikora – wiceprezes SKOK Stefczyka, Adam Kasprzyk – RMF FM, Anna Piotrowicz i Beata Iwicka..
W pierwszym etapie sprawdzono prawidłowość formularza zgłoszeniowego a następnie spośród 2000 prac wybrano 60 najlepszych, po 30 prac w każdej kategorii. Pod uwagę jury brało zgodność pracy z tematem konkursu, kreatywność oraz wysoki poziom artystyczny pracy literackiej i plastyczno-fotograficznej. W ostatnim etapie, po długich i emocjonujących dyskusjach, wyłoniono zwycięzców.
I miejsce w kategorii szkoły podatkowe zdobyła Anna Klechamer ze Szkoły Podstawowej w Niekarzynie. Nagrodę główną kamerę cyfrową 20 grudnia 2005 r. wręczył Pan Andrzej Grudlewicz dyrektor Regionu Wielkopolskiego SKOK-u Stelczyka.

Podsumowanie konkursu przez organizatorów: Wszystkie prace były bardzo interesujące, dlatego jury miało naprawdę trudne zadanie by wybrać tylko kilka najlepszych. Prace plastyczne wykonano różnymi technikami m.in. kolleage, Manga, komiks. Nadeszły również prace dzieci niewidomych, które można było podziwiać także z zamkniętymi oczami, dotykając obłoków z płatków owsianych oraz fal morskich z ryżu i maku. Dołączone teksty literackie zostały napisane brajlem.
Jury zachwyciły także prace napisane gwarą oraz wierszem.
Dzieci i młodzież z ogromnym zaangażowaniem, wnikliwością, otwartością i humorem opisują swoje wakacyjne przeżycia. Niekiedy są one tylko tworem wyobraźni jak np. wyprawa wzdłuż Amazonki, wakacje na biegunie. Kiedy indziej wręcz z geograficzną dokładnością opisywane są piękne zakątki Polski m.in. Ziemia Dobrzyńska, Zakopane, wybrzeże. Niektórzy podczas tych wakacji po raz pierwszy się zakochali…i nam o tym opowiedzieli.

Członkowie jury zgodnie stwierdzili, że kontakt z pracami konkursowymi był dla nich bardzo emocjonalnym przeżyciem, czytali je z wypiekami na twarzy, a jedna z uczestniczek jury przyznała, że podczas czytania uroniła niejedną łzę.
00.00.0000
W V Ogólnopolskim Konkursie Papieskim, organizowanym przez Komendę Hufca Pracy 6-11 w Wadowicach oraz Małopolską Wojewódzką Komendę OHP w Krakowie, wzięli udział uczestnicy OHP oraz młodzież szkolna (ur. w 1985 r. i młodsza) z terenu całej Polski. Na Konkurs nadesłano 92 prace fotograficzne oraz 483 prace plastyczne. Każda z prac była opatrzona godłem, a dane autorów znajdowały się w zamkniętych kopertach i tylko takie prace podlegały ocenie.
czytaj dalej »
10.08.2011
17 lipca zakończył się III Międzynarodowy Konkurs Malarski dla Dzieci i Młodzieży do lat szesnastu „Człowiek i jego praca”. Na konkurs napłynęło ponad 2000 prac. Kraje uczestniczące w konkursie to: Albania, Białoruś, Bułgaria, Litwa, Słowacja, Słowenia, Turcja, Węgry i Polska.

Organizatorzy – Miejskie Centrum Kultury w Ciechocinku, na plener malarski zaprosili 17 uczestników, którzy zostali zakwalifikowani do ścisłego finału. Podczas tygodniowego pobytu dzieci miały za zadanie zilustrować wrażenia z międzynarodowego spotkania w Ciechocinku. Powstały bajecznie kolorowe prace, z których jurorzy mieli ogromny problem, aby wybrać te najlepsze. Złoty medal otrzymała Ania Klechamer – uczennica klasy IV Publicznej Szkoły Podstawowej w Niekarzynie (ubiegłoroczna zdobywczyni GRAND PRIX II edycji konkursu).

Przed wyjazdem na plener Ania otrzymała jeszcze jedną wielką niespodziankę – nagrodę z 13 Biennale Sztuki Dziecka z dalekiej Kanagawy w Japonii (pierwszy raz w 2001r.), czworo dzieci z Polski otrzymało nagrody. Na konkurs napłynęło 34000 prac z całego świata.
10.08.2011
Tegorocznym tematem konkursu było życie i twórczość jednego z najwybitniejszych artystów europejskich - Gustawa Klimta. Na zaproszenie odpowiedziało 1540 młodych artystów z wielu krajów: Polski, Litwy, Francji, Rumunii, Korei, Łotwy, Brazylii, Estonii, Izraela, Słowenii, Turcji, Mołdawii, Serbii i Czarnogóry, Białorusi, Indii, Chorwacji i Czech.

W dniu 3 czerwca 2005 roku zostały wręczone nagrody i dyplomy wszystkim laureatom konkursu. Uroczystość i otwarcie wystawy pokonkursowej uświetnili swoją obecnością były premier i obecny eurodeputowany prof. Jerzy Buzek oraz Prezydent Miasta Rybnika Adam Fudali i Zastępca Prezydenta Ewa Ryszka.

W konkursie wzięły udział niezwykle uzdolnione dziewczynki z Niekarzyna. Ania Klechamer otrzymała nagrodę, Monika Klechamer wyróżnienie udziałem w wystawie pokonkursowej. Ponadto dziewczynki otrzymały nagrodę specjalną od Muzeum Secesji w Wiedniu, nagrodę wręczył pan J. Buzek i pani E. Ryszka.


Urząd Gminy Skąpe
66-213 Skąpe 65

   
tel.:
68 341 92 12
68 341 92 13
68 341 92 27
   
faks:
68 341 91 80
   
e-mail:
   
Biuletyn Informacji Publicznej
 • Ptasia Grypa
 • ASF
 • Multimedialny Plan Gminy
 • Panorama gminy
 • Formularz kontaktowy
 • RSS
 • Galeria zdjęć
 • Księga gości
 • e-Kartki
 • Dotacje - Przewodnik
 • Księga gości
Odwiedziło nas
1 332 983 gości
Na stronie znajduje się
10 gości