Chronimy Twoje dane, więcęj szczegółów TUTAJ
 
Portal wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Są one wykorzystywane w celu zapewnienia poprawnego działania serwisu. W każdej chwili możesz dokonać zmiany ustawień dot. przechowywania plików cookies w Twojej przeglądarce. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przechowywanie plików coockies na Twoim komputerze.
x
Dziś jest: piątek, 03-07-2020

Pozdrowienia

28.07.2011
31 października otrzymaliśmy zza Oceanu pozdrowienia od naszego rodaka, pana Damiana Bednorza, byłego mieszkańca Radoszyna, który z powodzeniem reprezentuje swoją rodzinną miejscowość oraz naszą gminę w światowej rangi maratonie - LaSalle Bank Chicago Maraton.
Warto w tym miejscu przypomnieć, że historia maratonu w Chicago sięga roku 1977. Wtedy to odbyła się pierwsza edycja tej imprezy. Wówczas wzięło w niej udział ponad 4200 biegaczy. W dniu 7 października b.r. odbyła się jubileuszowa, 30 edycja maratonu. Wśród 36 tysięcy uczestników był oczywiście nasz rodak, który okazał się najlepszy pośród licznego grona biegnących wraz z nim Polaków. Przy trzydziestostopniowym upale dobiegł do mety na 84 pozycji, ale - jak sam twierdzi - tkwi w nim niedosyt, dlatego też wystartuje ponownie 18 listopada, tym razem w Philadelphi. Życzymy powodzenia oraz trzymamy kciuki za udany start w tym biegu.
28.07.2011
Prowadzona przez nasz portal ankieta dotycząca gości serwisu skape.pl pokazuje, że najczęściej i najchętniej jesteśmy oglądani przez naszych teraźniejszych i byłych mieszkańców. Zwłaszcza Ci ostatni z zainteresowaniem śledzą bieżące wydarzenia z rodzinnych stron. W dniu dzisiejszym otrzymaliśmy pozdrowienia od naszego mieszkańca przebywającego obecnie w Chicago Damiana Bednorza, który niejednokrotnie reprezentował Gminę Skąpe w maratonach biegaczy. Obecnie reprezentuje on nasz kraj oraz swoją rodzinną miejscowość Radoszyn w amerykańskich maratonach. W ostatnim czasie tj. 25 marca wziął udział w maratonie w Atlancie (maraton odbywa się na jednej z najtrudniejszych tras w Ameryce), gdzie z czasem 03:13:05 zajął 100 pozycję na 23.000 zawodników. Jak zapewnia Pan Damian Bednorz nie jest to wynik adekwatny do jego możliwość i w przyszłości postara się osiągnąć jeszcze lepszy rezultat. Gratulujemy imponującego wyniku i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy sportowe.
28.07.2011
W styczniu br. do Al-Kul w Republice Iraku wyjechała XVII Wielkopolska Brygada Zmechanizowana z Międzyrzecza, która weszła w skład VIII zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Iraku. Wśród 150 żołnierzy z jednostki w Międzyrzeczu znajduje się mieszkaniec naszej gminy płk Piotr Malinowski, który pełni funkcję zastępcy dowódcy I BCT. Wśród wielu zadań jakie mają do wykonania żołnierze XVII Brygady jest wspieranie irackiego społeczeństwa w odbudowie kraju i powrocie do normalnego życia. Wojska w bazie Al-Kul będą stacjonować do połowy 2007r.
Serdecznie pozdrawiamy wszystkich żołnierzy stacjonujących w Iraku, w szczególności naszego mieszkańca płk Piotra Malinowskiego. Życzymy udanej misji i bezpiecznego powrotu do kraju.


Urząd Gminy Skąpe
66-213 Skąpe 65

   
tel.:
68 341 92 12
68 341 92 13
68 341 92 27
   
faks:
68 341 91 80
   
e-mail:
   
Biuletyn Informacji Publicznej
 • COVID
 • ASF
 • Ptasia Grypa
 • Multimedialny Plan Gminy
 • Panorama gminy
 • Formularz kontaktowy
 • RSS
 • Galeria zdjęć
 • e-Kartki
 • Dotacje - Przewodnik
 • Księga gości
 • Księga gości
Odwiedziło nas
1 720 009 gości
Na stronie znajduje się
21 gości