Chronimy Twoje dane, więcęj szczegółów TUTAJ
 
Portal wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Są one wykorzystywane w celu zapewnienia poprawnego działania serwisu. W każdej chwili możesz dokonać zmiany ustawień dot. przechowywania plików cookies w Twojej przeglądarce. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przechowywanie plików coockies na Twoim komputerze.
x
Dziś jest: wtorek, 07-07-2020

Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego

27.07.2011
W 2006r. została położona nowa nawierzchnia z infrastrukturą towarzyszącą na drodze wojewódzkiej 277 Skąpe – Sulechów. Wszystkie prace zostały wykonane w ramach inwestycji pn. „Wzmocnienie drogi wojewódzkiej nr 277 na odcinku od m. Skąpe do skrzyżowania z drogą nr 3” współfinansowanej ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego. Inwestorem był Zarząd Dróg Wojewódzkich, a wykonawcą Przedsiębiorstwo Drogowe „Kontrakt” z Krosna Odrzańskiego. Realizacja zadania przebiegała bardzo sprawnie i zakończyła się do listopada br. Dzięki ralizacji tego zadania w miejscowości Pałck wykonany został nowy chodnik, który wpływa korzystnie na estetykę wsi.
29.09.2011
Tytuł: Budowa sieci kanalizacji sanitarnej oraz wodociągu w miejscowości Międzylesie
Współfinansowanie:
- środki Unii Europejskiej – Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego – 777.213,09 zł
- środki budżetu państwa – 103.628,41 zł
Łączne nakłady: 1.036.284,14 zł
Termin realizacji: październik 2005 r. – czerwiec 2006 r.

Potrzeba realizacji
Miejscowość Międzylesie położona jest w odległości 2 km od oczyszczalni ścieków i 3 km od ujęcia wód w Ciborzu. Mieszkańcy borykali się do tej pory z takimi problemami jak: zła jakość wody spożywczo-gospodarczej czerpanej z przydomowych ujęć, lustra wody zależne są od wahań opadów atmosferycznych, brak wody w okresie suszy.

Efekt końcowy
Realizacja inwestycji przyczyni się do polepszenia życia mieszkańców Międzylesia oraz stworzy możliwości rozwoju agroturystyki na tym obszarze. 
Budowa kanalizacji oraz wodociągu w Międzylesiu
09.09.2011
W dniu 26 kwietnia br. w Publicznym Gimnazjum w Radoszynie został nakręcony materiał przez reporterów nadawanego w TVP I programu informacyjnego „Teleexpress”. Nasza biblioteka szkolna wybudowana dzięki wsparciu finansowemu Unii Europejskiej została wytypowana jako wzorcowa tego typu inwestycja zrealizowana w województwie lubuskim.
29.09.2011
Tytuł: Rozbudowa bloku żywienia i biblioteki w Publicznym Gimnazjum w Radoszynie
Współfinansowanie:
- środki Unii Europejskiej – Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego – 253,681,14 zł
- środki budżetu państwa – 33.824,00 zł
Łączne nakłady: 360.322,13 zł
Termin realizacji: sierpień 2004 r. – lipiec 2005 r.

Potrzeba realizacji
W Gminie Skąpe funkcjonuje jedno gimnazjum, w którym pomieszczenia kuchenne nie były dostosowane do wymogów sanitarnych oraz warunków technicznych zakładu żywienia. W związku z powyższym dnia 31.08.2004 r. blok żywienia w Publicznym Gimnazjum w Radoszynie decyzją Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Świebodzinie miał zostać zamknięty.
Problemem natury logistycznej było również zbyt małe pomieszczenie stołówki, które mogło pomieścić jednorazowo zaledwie 24 uczniów, zaś dożywianiem objętych jest 149 dzieci. W całej gminie dożywianych jest 54% dzieci uczęszczających do szkół.
Biblioteka zajmowała powierzchnię zaledwie 19 m2, co ograniczało dostęp do księgozbioru oraz do wykorzystywania pomieszczenia jako czytelni.

Efekt końcowy
Obecnie kuchnia w budynku gimnazjum zajmuje 10 pomieszczeń i jest w pełni dostosowana do wymogów sanitarnych. Przygotowywane są tutaj obiady dla dzieci uczęszczających do Publicznego Gimnazjum w Radoszynie, Publicznej Szkoły Podstawowej w Międzylesiu, Fili w Wegrzynicach oraz Publicznej Szkoły Podstawowej w Niekarzynie.
Dobudowana stołówka jest w stanie pomieścić 132 uczniów równocześnie. Nowopowstała biblioteka o powierzchni 56 m2 posiada odrębne wejście do budynku. Dlatego też ze stopniowo powiększającego się księgozbioru mogą korzystać wszyscy mieszkańcy Radoszyna i innych miejscowości Gminy Skąpe. Ponadto funkcjonuje tu Gminne Centrum Informacji dla osób bezrobotnych i poszukujących pracy, które bezpłatnie mogą skorzystać ze sprzętu komputerowego z dostępem do Internetu i innych urządzeń biurowych. Biblioteka i GCI funkcjonują 6 dni w tygodniu 10 godzin dziennie.
Rozbudowa bloku żywienia i biblioteki w Publicznym Gimnazjum w Radoszynie


Urząd Gminy Skąpe
66-213 Skąpe 65

   
tel.:
68 341 92 12
68 341 92 13
68 341 92 27
   
faks:
68 341 91 80
   
e-mail:
   
Biuletyn Informacji Publicznej
 • COVID
 • ASF
 • Ptasia Grypa
 • Multimedialny Plan Gminy
 • Panorama gminy
 • Formularz kontaktowy
 • RSS
 • Galeria zdjęć
 • e-Kartki
 • Dotacje - Przewodnik
 • Księga gości
 • Księga gości
Odwiedziło nas
1 729 042 gości
Na stronie znajduje się
10 gości