Chronimy Twoje dane, więcęj szczegółów TUTAJ
 
Portal wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Są one wykorzystywane w celu zapewnienia poprawnego działania serwisu. W każdej chwili możesz dokonać zmiany ustawień dot. przechowywania plików cookies w Twojej przeglądarce. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przechowywanie plików coockies na Twoim komputerze.
x
Dziś jest: czwartek, 02-04-2020

Dzień Kobiet w Ołoboku

10.01.2012
Zanikająca powoli tradycja hucznego obchodzenia Dnia Kobiet i coraz rzadsze, w związku z tą okazją, manifestacje uwielbienia dla płci pięknej, sprowadzające się ostatnio do wręczenia w okolicach 8 marca ukochanej kobiecie symbolicznego kwiatka przez jej mężczyznę, dla wielu są wyrazem odcięcia się od przeszłości i jej przaśnej tradycji. Wielu jednak traktuje ten dzień jako kolejną sympatyczna okazję do wyrażenia swych uczuć, złożenia życzeń bądź zaspokojenia zwykłej ludzkiej potrzeby spotkana się z druga osobą,
 
Tę miłą okazję wykorzystały niedawno Panie z Koła Gospodyń Wiejskich i Rady Sołeckiej w Ołoboku, które w poniedziałek, 9 marca br., w świetlicy wiejskiej zorganizowały imprezę z okazji Dnia Kobiet. Tego roku po raz drugi w uroczystości uczestniczyły także mieszkanki Niesulice, których smacznym wkładem w organizację imprezy był wspaniały i doskonale smakujący tort ufundowany przez Panią Bożenę Szczepańską.
 
Spotkanie rozpoczęło się od powitania zebranych przez gospodarza uroczystości – przewodniczącą KGW, Panią Barbarę Walak. Przybyli na imprezę nieliczni mężczyźni w osobach: Józef Roszczyk i Michał Ligas, radni Gminy Skąpe, złożyli wszystkim Paniom życzenia oraz wręczyli kwiaty na ręce Pani B. Walak, B. Szczepańskiej oraz H. Staszyńskiej. Uroczystość swą obecnością zaszczycił również proboszcz ołobockiej parafii, ks. Tadeusz Wielgolaski.
Impreza stała się niepowtarzalną okazją do uczczenia pierwszej rocznicy istnienia Zespołu Śpiewaczego „Błękit” z Ołoboku, prowadzonego przez Panią Agnieszkę Stoczewską. Zespół jest przykładem pełnej integracji i harmonii międzypokoleniowej, bowiem skala wiekowa jego członków rozciąga się pomiędzy 10 a 71 lat. W ostatnim czasie Zespół wzbogacił się o nowych członków. Jego grono zasilili panowie: Andrzej Kałużny oraz Zygmunt Stoczewski. Ten ostatni, uzdolniony (nie tylko wokalnie) młodzieniec, umilał spotkanie wygrywając najpopularniejsze melodie na swym ulubionym instrumencie – akordeonie. Miłym akcentem imprezy był występ Zespołu, podczas którego zaprezentowano pieśni biesiadne. Znane i lubiane przez wszystkich melodie zachęciły uczestników imprezy do wspólnego śpiewania.
 
Dzień Kobiet obchodzony jest w Ołoboku od szeregu lat. Impreza ta wpisała się już w kalendarz stałych wydarzeń społeczno-kulturalnych miejscowości. Cieszy nas, że pomimo coraz większego tempa życia oraz towarzyszącego wszystkim pośpiechu, nie zanika tradycja wspólnych spotkań a atmosfera sympatii i wzajemnej życzliwości, tak bardzo wyczuwalna podczas spotkania, towarzyszy naszym mieszkańcom także na co dzień.
 


Urząd Gminy Skąpe
66-213 Skąpe 65

   
tel.:
68 341 92 12
68 341 92 13
68 341 92 27
   
faks:
68 341 91 80
   
e-mail:
   
Biuletyn Informacji Publicznej
 • Ptasia Grypa
 • ASF
 • Multimedialny Plan Gminy
 • Panorama gminy
 • Formularz kontaktowy
 • RSS
 • Galeria zdjęć
 • Księga gości
 • e-Kartki
 • Dotacje - Przewodnik
 • Księga gości
Odwiedziło nas
1 437 887 gości
Na stronie znajduje się
6 gości