Chronimy Twoje dane, więcęj szczegółów TUTAJ
 
Portal wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Są one wykorzystywane w celu zapewnienia poprawnego działania serwisu. W każdej chwili możesz dokonać zmiany ustawień dot. przechowywania plików cookies w Twojej przeglądarce. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przechowywanie plików coockies na Twoim komputerze.
x
Dziś jest: poniedziałek, 27-01-2020

Strona główna

10.12.2019
Wstrząśnięci niewyobrażalną tragedią,
jaka wydarzyła się w dniu dzisiejszym na terenie naszej gminy
i doprowadziła do śmierci pięciu młodych osób,
pragniemy wyrazić bezgraniczny żal i niedowierzanie,
że musimy pożegnać tych Młodych Ludzi, choć jeszcze wczoraj byli z nami.
Ich Rodzinom, Przyjaciołom i Bliskim
przekazujemy najszczersze wyrazy współczucia.
Wobec tak ogromnego ciosu, który spadł na Państwa,
niełatwo wyrazić słowa otuchy.
Łączymy się w bólu i w modlitwie, wierząc, że Bóg w niebie
przyniesie ukojenie w tych trudnych chwilach.
 
 
05.12.2019

Miło nam poinformować, że w ramach naboru w 2019 r. wniosków o dofinansowanie przedsięwzięć zgodnych z gminnymi programami usuwania azbestu i wyrobów zawierających azbest na terenie województwa lubuskiego, Gmina Skąpe otrzymała na podstawie umowy dotacji nr D19178 zawartej w dniu 02 grudnia 2019 r. z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze dofinansowanie na realizację zadania pn.: „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Skąpe w roku 2019 w ramach Programu pirytowego NFOŚiGW: Ogólnopolski program finansowania usuwania wyrobów zawierających azbest”

Całkowity koszt realizacji zadania wyniósł 17.959,60 złotych brutto. Kwota dofinansowania na realizację wyżej wymienionego zadania wyniosła: 17.959,60 zł, co stanowi 100,00 % kosztów kwalifikowanych, w tym:

- 8 979,80 zł -50 % pochodzi ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie,

- 8 979,80 zł -50 % pochodzi ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze, 

W trakcie realizacji zadania usunięto z terenu Gminy Skąpe wyroby zawierające azbest o łącznej masie 37,640 Mg.

 

 

Ze względu na fakt, iż na terenie naszej gminy pozostaje jeszcze do zabrania azbest, nie można w tym miejscu nie wspomnieć o jego wyjątkowej szkodliwości. Prosimy Państwa o zapoznanie się z poniższą informacją, jednocześnie wszystkich tych, którzy nie przystąpili do tej pory do realizowanego na terenie Gminy Skąpe programu, zachęcamy do udziału w nim. Przypominamy, że dofinansowanie usuwania, transportu i unieszkodliwiania wyrobów zawierających azbest, pochodzących z demontażu materiałów budowlanych w postaci płyt azbestowo – cementowych płaskich i falistych, stanowiących pokrycie elewacyjne i dachowe obiektów budowlanych itp. udzielane jest w formie dotacji, w wysokości do 100 % wartości kosztów kwalifikowanych. Do końca grudnia każdego roku w Urzędzie Gminy Skąpe można składać deklaracje wstępne do udziału w programie, natomiast do 1 marca każdego roku trwa nabór właściwych wniosków o dofinansowanie zadania.

 

Więcej informacji na temat szkodliwości azbestu TUTAJ

 

04.12.2019
W związku z planowanym przystąpieniem Gminy Skąpe do programu „Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej ogłoszonego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej”, niezbędnym jest przeprowadzenie inwentaryzacji odpadów rolniczych jakie będą utylizowane na terenie Gminy Skąpe. 

W związku z powyższym zwracam się z prośbą o niezwłoczne wypełnienie ankiety i dostarczenie jej do Urzędu Gminy Skąpe sekretariat  lub pokój nr 6, pocztą e-mail: na adres ochronasrodowiska@skape.pl bądź pocztą tradycyjną lub do Sołtysa

w terminie do 16 grudnia 2019 r.!!!

Ankiety dostępne są w Urzędzie Gminy Skąpe, u Sołtysów oraz na stronie internetowej www.skape.pl

 

Rodzaj odpadów rolniczych jakie będą bezpłatnie odbierane:

– folia rolnicza czarna, tunelowa ogrodnicza,
– folia po balotach sianokiszonek,
– siatki do owijania balotów,

– worki po nawozach,

– sznurki rolnicze,

– opakowania typu BIG-BAG.

 

W przypadku otrzymania przez Gminę Skąpe dofinansowania odpady będą odbierane tylko od tych rolników, którzy złożą ankietę oraz w takich ilościach jakie zostaną wskazane w ankiecie.

Zadanie ma zostać rozpoczęte w 2020 roku.

Szczegółowy termin i miejsce zbiórki odpadów (zostanie wskazane jedno miejsce na terenie gminy w które rolnik musi dostarczyć posegregowane odpady) zostanie podany do publicznej wiadomości po zakwalifikowaniu Gminy do Programu o którym mowa wyżej.

 

Szczegółowe informacje – Urząd Gminy Skąpe, pokój nr 6 w godz. pracy urzędu oraz pod numerem tel.  683 419 212 (w. 13)

Załączniki
26.11.2019

Dnia 28.11.2019 r. o godz. 10.00 w Sali Sesyjnej Urzędu Gminy w Skąpem odbędzie się spotkanie informacyjne w zakresie zwalczania ASF oraz przestrzegania zasad bioasekuracji.  Spotkanie będzie prowadzone przez przedstawiciela Powiatowego Lekarza Weterynarii w Świebodzinie i adresowane jest do rolników, producentów trzody chlewnej oraz pozostałej społeczności lokalnej zainteresowanej problemem ASF.
 


    Wójt Gminy Skąpe
    /-/ Zbigniew Woch
 


Urząd Gminy Skąpe
66-213 Skąpe 65

   
tel.:
68 341 92 12
68 341 92 13
68 341 92 27
   
faks:
68 341 91 80
   
e-mail:
   
Biuletyn Informacji Publicznej
 • Ptasia Grypa
 • ASF
 • Multimedialny Plan Gminy
 • Panorama gminy
 • Formularz kontaktowy
 • RSS
 • Galeria zdjęć
 • Księga gości
 • e-Kartki
 • Dotacje - Przewodnik
 • Księga gości
Odwiedziło nas
1 279 644 gości
Na stronie znajduje się
6 gości