Chronimy Twoje dane, więcęj szczegółów TUTAJ
 
Portal wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Są one wykorzystywane w celu zapewnienia poprawnego działania serwisu. W każdej chwili możesz dokonać zmiany ustawień dot. przechowywania plików cookies w Twojej przeglądarce. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przechowywanie plików coockies na Twoim komputerze.
x
Dziś jest: czwartek, 27-02-2020

Strona główna

07.10.2019

 

Dnia 03 października br. Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Powstania Warszawskiego w Ołoboku zakończyła obchody tygodnia patrona szkoły. Uwieńczeniem szkolnych konkursów i lekcji historii poświęconych wydarzeniom roku 1944, a konkretnie Powstaniu Warszawskiemu, była „Wieczornica”, czyli wieczór wspomnień o powstaniu. 

Rangę uroczystości dodała obecność szczególnego gościa – Pana Aleksandra Dziedzica, uczestnika Powstania Warszawskiego, który podzielił się ze zgromadzonymi na Wieczornicy swoimi wspomnieniami z czasów powstania. W czasie trwania uroczystości uczniowie odczytywali fragmenty „Pamiętnika z powstania Strzelca Rysia”, których autorem jest Pan Aleksander Dziedzic, a  którego oryginał  obecnie znajduje się  w zasobach Muzeum Powstania Warszawskiego. 

Wszyscy goście obecni podczas uroczystości jednogłośnie podkreślają, że był to dla nich niesamowicie wzruszający i piękny wieczór. 

Dziękujemy uczniom i nauczycielom Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Powstania Warszawskiego za pięknie zorganizowany wieczór wspomnień o bohaterskiej walce o wolność. 

„Wieczornica” w Szkole Podstawowej im. Bohaterów Powstania Warszawskiego 
w Ołoboku
30.09.2019
Uwaga na możliwy w dniu dzisiejszym silny wiatr. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla całego województwa ostrzeżenie w tej sprawie. Siła wiatru może dochodzić do 90km/h. Szczegóły w załączniku.
Załączniki
30.09.2019
 Przekazujemy Państwu nowy rozkład jazdy autobusów PKS, który będzie obowiązywał od dnia 

01 października 2019 roku

Jednocześnie informujemy, że uruchomione będą dwa kursy do obsługi mieszkańców naszej gminy na trasie Świebodzin – Niekarzyn - Radoszyn – Świebodzin oraz Świebodzin – Ołobok- Węgrzynice – Cibórz – Świebodzin.  Rozkłady jazdy autobusów znajdziecie Państwo w poniższym załączniku.

Załączniki
27.09.2019
Zapraszamy do oglądania transmisji z sesji.
 
27.09.2019
 Miło nam poinformować Państwa, że we wtorek 24 września br. ośmioro uczniów naszych szkół podstawowych otrzymało stypendium naukowe Wójta Gminy Skąpe.  Stypendium zostało przyznane na okres I semestru roku szkolnego 2019/2020. 

Wszystkim serdeczne gratulujemy życząc jednocześnie by rozwijali swoją ciekawość świata, swoje pasje i zainteresowania  w myśl słów wypowiedzianych niegdyś przez papieża  Jana Pawła  II
„ Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce się czegoś nauczyć”.

Stypendystami zostali:

Wiktoria Wisz, Kamil Drozdek, Wiktoria Osika, Wiktor Musik - uczniowie Szkoły Podstawowej 
im. Janusza Korczaka w Międzylesiu,

Hanna Grzeszyńska - uczennica Szkoły Podstawowej  w Niekarzynie

Hanna Karkowska, Adrian Wijatyk, Cyprian Górczewski - uczniowie Szkoły Podstawowej
im. Bohaterów Powstania Warszawskiego w Ołoboku.

Stypendia2020


Urząd Gminy Skąpe
66-213 Skąpe 65

   
tel.:
68 341 92 12
68 341 92 13
68 341 92 27
   
faks:
68 341 91 80
   
e-mail:
   
Biuletyn Informacji Publicznej
 • Ptasia Grypa
 • ASF
 • Multimedialny Plan Gminy
 • Panorama gminy
 • Formularz kontaktowy
 • RSS
 • Galeria zdjęć
 • Księga gości
 • e-Kartki
 • Dotacje - Przewodnik
 • Księga gości
Odwiedziło nas
1 346 580 gości
Na stronie znajduje się
14 gości