Zarejestruj się na szczepienie przeciw COVID-19
Masz 4 możliwości zapisu na szczepienie:
1. Zadzwoń na całodobową i bezpłatną infolinię – 989
Podczas rejestracji wybierzesz dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Następnie - jeśli podałeś numer telefonu - otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.
2. Wyślij SMS
Wyślij SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie.
Wysyłając SMS pod jeden z wyżej wskazanych numerów (oba numery prowadzą do jednego systemu), połączysz się z systemem, który pokieruje Cię krok po kroku. Najpierw zostaniesz poproszony o przekazanie numeru PESEL, a potem o przesłanie kodu pocztowego. System zaproponuje Ci najbliższy termin na szczepienie w punkcie położonym blisko Twojego miejsca zamieszkania. Jeśli ten termin nie będzie dla Ciebie dogodny, będziesz mógł wybrać inne daty. Po zarejestrowaniu, na dobę przed szczepieniem otrzymasz SMS przypominającego o terminie i miejscu wizyty.
Ważne! Jeżeli w systemie rejestracji nie będzie wolnego terminu, do wszystkich osób, które wyślą SMS oddzwoni infolinia w chwili uruchomienia nowych terminów szczepień.
3. Zarejestruj się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl
System zaproponuje Ci pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego adresu. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie Ci pasował albo będziesz chciał zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście – będzie taka możliwość. Wystarczy, że skorzystasz z dostępnej wyszukiwarki i wskażesz dogodną dla Ciebie datę i lokalizację.
Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymasz powiadomienie SMS, a następnie ponownie przypomnimy Ci o szczepieniu dzień przed planowanym terminem.
Jeśli chcesz skorzystać z tego sposobu rejestracji, musisz posiadać Profil Zaufany. Jeżeli go nie masz, skontaktuj się z infolinią NFZ 989, bezpośrednio z wybranym punktem szczepień lub skorzystaj ze wsparcia swojej przychodni.
4. Skontaktuj się z wybranym punktem szczepień
Jeżeli chcesz zaszczepić się w konkretnym punkcie szczepień na terenie Gminy Skąpe - skontaktuj się z nim.
Poniżej dane kontaktowe do punktów szczepień na terenie Gminy Skąpe:
1. Władysław Barski NZOZ PLR Władysław BARSKI
Skąpe 37d/2, 66-213 Skąpe
Numer telefonu: (68) 34 19 234
2. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Ciborzu - Izba Przyjęć – budynek nr 7
66-213 Skąpe
Numer telefonu: 883 885 937
3. Mobilny punkt szczepień dla mieszkańców Gminy Skąpe
Aby skorzystać z mobilnego punktu szczepień, wystarczy:
- zadzwonić pod nr. tel. 512-852-680 w godz. od 14.00 do 20.00 od poniedziałku do piątku;
- pielęgniarka przyjmie zgłoszenie pacjenta lub opiekuna;
- po otrzymanym zgłoszeniu mobilny punkt szczepień zarejestruje pacjenta na szczepienie oraz wskaże termin;
- osoba otrzyma potwierdzone sms-em, o terminie przyjazdu do pacjenta i wykonania szczepienie.
Uwaga: Do mobilnego punktu szczepień można zgłaszać się również przez sołtysów poszczególnych miejscowości.
Zaszczep się i wygrywaj: http://www.skape.naszops.pl/n,zaszczep-sie-i-wygrywaj
Masz problem z samodzielnym dotarciem do punktu szczepień? Skorzystaj z transportu!
Chcemy, aby osoby, które mają problem z samodzielnym dotarciem do punktu, mogły skorzystać ze szczepień przeciw COVID-19. W tym celu gminy zorganizowały specjalny transport z domu pacjenta do punktu szczepień. Po zaszczepieniu, osoba potrzebująca zostanie odwieziona do swojego miejsca zamieszkania. Chęć skorzystania z transportu można zgłosić bezpośrednio w punkcie szczepień lub za pośrednictwem specjalnego numeru telefonu, który jest obsługiwany przez koordynatora, telefoniczny punkt zgłoszeń transportowych oraz informacji o szczepieniach przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 (infolinia) - Artura Macul – nr tel. (68) 34 19 108 lub 668 499 370 lub mail: ops@skape.pl
Kto może skorzystać z transportu do punktu szczepień?
Ze specjalnego transportu mogą skorzystać:
- osoby niepełnosprawne, które posiadają aktualne orzeczenie o niepełnosprawności (w stopniu znacznym o kodzie R lub N) lub odpowiednio I grupę z ww. schorzeniami;
- osoby, które mają obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego punktu szczepień – w przypadku miast poniżej 100 tys. osób, gmin miejsko-wiejskich oraz wiejskich;
- osoby powyżej 70. roku życia, które mają obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego punktu szczepień – w przypadku miast powyżej 100 tys. mieszkańców.